Terapinin Başarısı - Rüya Gerçekleri - Bilimsel Rüya Analizi | Ahmet ÖZTÜRK

Terapinin Başarısı

Terapinin Başarısı

 

Terapistin danışanına uyguladığı terapi yöntemi, danışanının sorunu doğrultusunda kendine özeldir. Şikayetçi olduğu konu hakkında danışan kendine göre sayısızca rahatsız edici ve uzun zamandır sorunla iç içedir. Terapistin uyguladığı yöntemle çalışasıya  kadar üstesinden gelebilmek için bildiği bir çok yöntemi denemiştir. Terapistin uyguladığı yöntem devreye girdiğinde ise kendisinin keşfine ve o zamana kadar hiç yüzleşmediği, tanımadığı, aklına gelip de hesaba katamadıklarıyla karşı karşıya kalıp şaşıracaktır. Terapistle danışanın seans sırasında yaşadığı buna benzer durumlar ilerleyen süreçlerde danışanın kararlılığı ve azmiyle her daim kendine güven ve gelişmiş farkındalıkla danışana en büyük destek olacaktır.  Terapiler süresince danışanın terapiyi çok daha güçlü hayata geçirebilmesi için kısaca yapabilecekleri:
Geri Bildirim; seanslarla ilgili terapistinize yaşadıklarınızı geri bildirim olarak anlatmanızla ileriki seanslara yön verilmesinde katkıda bulunabilirsiniz.
Gözlem Yapmak; hafta boyunca kendinizi, ilişkilerinizi gözlemleyerek öz farkındalığınızı arttıra bilirsiniz. Notlar alıp bunları seans sırasında terapistinizle paylaşabilirsiniz.
Denemeler Yapmak; terapi seanslarından elde ettiğiniz kazanımları hafta boyunca hayata geçirmeye yönelmeniz olumlu sonuçlar verecektir.