Suç Yok Suçlu Yok - Rüya Gerçekleri - Bilimsel Rüya Analizi | Ahmet ÖZTÜRK

Suç Yok Suçlu Yok

Suç Yok Suçlu Yok

Doğumundan itibaren çocuğun ilk zamanlar kendi yaratımı ile kurduğu ilişki,  insanın Yaratıcıyla kurduğu ilişkiye paraleldir. Kurulan güzel ilişkinin bozulması ise beş duyusal olarak etkilendiğimiz ve taklit ettiğimiz ebeveynlerimizin kaygılarına farkında olmadan ortak olmamızdan başka sebep yoktur. Ebeveynlerimize ait olan kaygıyı fark ettiğimizde iş işten geçmiştir ve kavgaya ortak olmuşuzdur.  Yaratıcıyla olan kavgamız, ebeveynlerimizle olan kavgayla başlıyor. Yaratıcıyla olan ilişkimiz, çocukken geldiğimiz saf halimiz gün geçtikçe büyük bir hızla bozuluyor.
Ayni zamanda  tüm yaşantımıza hâkim olan korkuyu öğrendiğimiz başlangıçtır bu süreç.
Bu şekilde algımızda herhangi bir bozulma, içinde yaratılışta var olan güvenin, telafinin, tol erenin gösterilebilmesini engeller.
Dolayısıyla hastalığı Yaratıcı oluşturmuyor aslında. Yaratıcının intikamı ve cezası diye bir şey de yoktur. Bu kişinin kendisinin kötü gibi algıladığı geçmişi Yaratıcıyla ilişkilendirmesi sonucu doğan yanlış bir algıdır. Kötü geçmişin Yaratıcı ile hiçbir ilgisi olamaz. Algıladığımız kötülüğü O yaratmadı. Bu durum da sürdüren de O değildir.