İnanç Kalıplar Din - Rüya Gerçekleri - Bilimsel Rüya Analizi | Ahmet ÖZTÜRK

İnanç Kalıplar Din

İnanç Kalıplar Din

 

İnsanlar, hayatın akışı içerisinde somut ve soyut pek çok endişe taşırlar. İnsanoğlunun doğasında merak etmek vardır; hayatta da cevaplanamayan pek çok soru… Kişinin belli sonuçlara varması ve kararlar alması lazımdır; ancak doğru kararlar her zaman net bir rasyonellikle gözümüze çarpmaz. İşte bu noktada devreye inançlar girer…

Güncel yaşamımızda temel olarak inanç iki başlıkta ele alabiliriz. İlk olarak: bir düşünceye çok sağlam biçimde, içten, gönülden bağlı bulunma, güvenle doğru sayma, inanama. İkinci olarak:  Tanrı’ya, dine inanma, itikat.

İnancın yaşamımızdaki yerini tarife imkanı yok olduğunu söyleyebilirim. Her kişinin her şeyle ilgili inancı psikolojik olarak bambaşka faktörler taşır. İnancın yaşam içerisinde en keskin çizgi olmasının ve yönlendirici olmasıyla hayal bile edilemeyen süreçler ve sonuçların ortaya çıkışı kaçınılmazdır.

Sayısızca süreçte gözlemlenen, inanç karşılığında ortaya çıkan gerçek ise bireyin iddia ettiği gibi inanç süreci ve ürünü kendini mutlu etmemektedir!
Öyleyse sorun nerede?